Bamya Ne Zaman Ekilir

Bamya Ne Zaman Ekilir

bamya tohumları

Bamya ne zaman ekilir bu sorunun cevabı birçok kişi tarafından merak edilmektedir. Eğer sizde bu sorunun yanıtını merak ediyorsanız yazımızın devamını okuyarak konuya dair bilgi sahibi olabilirsiniz. Bamya içerisinde bulundurduğu vitaminler sebebiyle sağlığı olumlu yönde etkiler. Genel olarak ise sonbahar, ilkbahar ve aynı zamanda yaz aylarında ekimi gerçekleştirilir. Ekimi esnasında son derece hassas davranılması gerekmektedir. Derinliğinin 3 ve 5 santim olması ve bunun yanı sıra mesafenin ise 25-30 santimetre kadar olması gerekmektedir. Bu hususlara dikkat edildiğinde verimli olur. Aksi halde hiçbir verim elde etmeniz mümkün olmayacaktır.

Bamya Kaç Günde Çıkar

bamya bitkisi ve meyvesi

Bamya içerisinde bulundurduğu besin değeri sebebiyle vücut sağlığını olumlu yönde etkiler. Aynı zamanda lezzetli bir besindir. Peki, bamya kaç günde çıkar? Bamyanın pek çok çeşidi mevcuttur ve çeşidine bağlı olarak ise çıkma süreci farklılık göstermektedir. Genel olarak bir bamya en az 40 günde en fazla ise 60 günde çiçeklenmeye başlayacaktır. Çiçeklenmeye başladıktan sonra yaklaşık olarak 2-3 hafta içerisinde ise bamyalar büyümeye başlar. Sağlığı olumlu yönde etkiler ve bu sebeple de birçok kişi tarafından beğenilerek tüketilir. İlkbahar yaz ve aynı zamanda sonbahar gibi mevsimlerde kolay bir şekilde ekebilirsiniz.

Kışın Bamya Yetişir mi?

Bamya genel olarak yaz mevsiminde, sonbahar mevsiminde ve aynı zamanda ilkbahar mevsiminde ekilir. Peki, kış mevsiminde bamya yetiştir mi. Kış mevsiminde bamya dikilir mi? Soruların cevabı pek çok kişi tarafından merak konusudur. Bamya kış mevsiminde yetişmez ve bu sebeple de sonbahar yaz ilkbahar mevsiminde dikilmesi tavsiye edilir. Eğer sera mevcut ise bamya kış mevsiminde de yetişir fakat aynı verimi sağlamaz. Bamyanın verimli ve aynı zamanda lezzetli olması için mevsiminde dikmeniz gerekmektedir. Aksi halde hiçbir şekilde lezzetli olmaz ve aynı zamanda çabuk gelişmez. Bamya ne zaman dikilir sorusunun cevabı ise kısaca sonbahar yaz ve aynı zamanda ilkbahar mevsimidir. Bamya dikmek istiyorsanız bu mevsimlerde dikmeniz bamyanın verimli olmasını sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir